Medvídci na výletě

Krásné počasí vylákalo také Medvídky na výlet do přírody. Vypravili jsme se do přírodní rezervace Divoká Šárka v Praze 6. Kdo by čekal, že jen půl hodinky od naší školky je k vidění taková nádhera. Cesta nás vedla úpatím skal podél potoka a kolem lesa. Krásná, téměř nedotčená příroda děti nadchla. Prošli jsme kolem rybníku Džbán, děti pozorovaly kachničky, krásné rostliny, poslouchaly skřehotání žab a zpěv ptáků. Občas jsme si udělali přestávku na lavičce nebo v trávě na svačinku, odpočinek a na rozjímání.

Prohlédli jsme si přírodní koupaliště U Veselíka, kde je vždycky studená voda. Jsme moc rádi, že už nám konečně epidemiologická situace dovolila rozjet se na tak krásný výlet.

A protože to byl poslední výlet za tři roky, na  kterém jsme s našimi Medvídky byli - půjdou už totiž do školy, rozloučíme se přísahou:

Přísaháme na psí uši,

na kočičí svědomí,

že budeme pilní žáci,

nikdy žádní poškoláci.

Učit se pilně budeme,

protože pětky nechceme.

Krásné léto Vám všem - naši milí.

Iva Hrazdirová

16. června 2021