Projektový den u Medvídků

V pondělí 7.června jsme měli projektový den zaměřený na les. Celým dopolednem nás provázel pan Valenta, který pracuje v lese a stará se o zalesňování, sázení, prořezávání a kácení stromů.
Děti se seznámily s nářadím a náčiním, které při práci používá, poznávaly nejčastější stromy a plody, které jsou v našich lesích. Vyzkoušely si nošení postřikovače, bezpečnostní helmy, držení sazeče, sekeromotyky a křovinořezu, prohlédly si lapač na kůrovce a zjistily jeho fungování.  Dozvěděly se, jak se pozná strom napadený kůrovcem, jak se zalesňují paseky a označují mladé stromky proti okusování zvěří a kolik let stromy rostou.
Společně jsme vybrali místo na naší zahradě, kde jsme zasadili s panem Valentou mladý dub a pak už pracovaly děti.
Tvořily si z přírodních materiálů dekorace na březová kolečka a zasadily do květináčků lesní jahody a malé duby.
Společně jsme prožili krásné, slunečné dopoledne.

Za Medvídky

Dagmar Pecháčková