Úvodní stránka » Mateřská škola » Akce » Prosinec u Sluníček

Prosinec u Sluníček

V prosinci jsme se začali s dětmi připravovat na zimu - naučili se zimní písně, básně a hry např...Huboval vrabčák na zimu, Sněží, Mikuláš...Děti pomáhaly při výzdobě třídy a šatny - malovaly a lepily čerty, zvonky..Samozřejmě se všechny děti těšily na Mikuláše, co jim asi přinese. Letos to bylo všechno trochu jinak a my se domluvili s rodiči, že ze sebe my všichni uděláme Mikuláše, čerta nebo anděla. Tak se také stalo.Pak jsme si společně všichni zazpívali a zarecitovali u ,,našeho pekla" a děti se dočkaly Mikulášských  pytlíčků. Ve třídě máme adventní věnec, na kterém každý týden zapálíme o jednu svíčku víc a my už víme, že jsme se zase přiblížili k vánoční nadílce. Děti si také vyrobily svůj věnec z papíru, ten už mají doma.Tento týden zapálíme čtvrtou svíčku - poslední. Ale než to bude, ještě s dětmi připravujeme ukázku toho, co se naučily. A bude i vánoční nadílka ve třídě. Při vycházkách jsme s dětmi sbíraly šišky,větvičky.. Z přírodnin  si děti vyrobily vánoční svícínek. Závěrem chceme poděkovat rodičům, kteří nám pro děti přispěli sladkostmi, perníčky, nařezanými dřevěnými  koly na vánoční tvoření.

Všem přejeme klidné šťastné Vánoce a hodně zdraví do nového roku!

Paní učitelky Jana, Maruška a Štěpánka

15. prosince 2020