Předškoláci z Krtečků v Galerii Sýpka

Část září jsme věnovali poznávání našeho města, a tak jsme využili možnost seznámit děti s výstavou v Galerii Sýpka. Výstava s názvem „Ztělesnění“ nabízela obrazy inspirované krajinou, portréty, zvířaty i světem duchů.

Většina dětí byla poprvé na výstavě a zároveň v Galerii Sýpka, proto jsme si řekli, jak se na výstavě máme chovat a také jsme dětem doporučili z jaké vzdálenosti je nejlepší se na obrazy dívat. Pak už jsme si užívali kouzlo jednotlivých obrazů i prostoru. Děti nám říkaly, které obrazy je zaujaly a z jakého podnětu. Převážně se jim líbily větší plátna, portréty a zvířata, klukům hodně i lesní krajiny.

Jeden obraz ve mně evokoval svým motivem a provedením část básně od J. V. Sládka „Znám křišťálovou studánku“. Dětem jsem ji přednesla a ty pak hledaly souvislosti obrazu s textem. Obrazy inspirované světem duchů byly pro nás učitelky trochu strašidelné, přesto jsme si výstavu užily a těšíme se s dětmi na další kulturní zážitky.

Děkujeme majiteli Vítězslavovi Helískovi za otevření Galerie mimo návštěvní hodiny.

Lucie Strnadelová

4. října 2020