Radovánky na sněhu

V předposledním lednovém týdnu jsme ve školce začali téma Radovánky na sněhu. Hned v pondělí nás čekalo divadelní představení „Zimní radovánky s veverkou Zrzečkou“. Protože nám trochu sněhu napadlo venku jen ve středu, užili jsme si radosti se sněhem aspoň ve třídě. Bílé papíry jsme použili nejen jako sněhové koule k papírové bitvě, ale také jako prostředek k rytmizaci. Nácvik hodu horním obloukem si děti cvičily při ranních hrách s plastovými míčky. Jemnou motoriku jsme procvičovali mačkáním papíru i jeho trháním na menší kousky, kdy nám ve třídě chvíli sněžilo. S grafomotorickým cvičením jsme bruslili aspoň na papíře a sáňkovali dlouhými tahy štětců. Porovnávali jsme větší a menší kruhy s předškoláky na pracovních listech a se všemi dětmi při výrobě sněhuláků z vatových odličovacích tamponů. Seznámili jsme se s písněmi o zimě „Postavíme sněhuláka“, „Sněží“ a četli jsme si příběh „Martínek a sněhulák“ z knihy Martínkova čítanka. Na začátku týdne jsme si připomněli ptáčky v zimě s písní „Bude zima, bude mráz“ a básní „Vrabec“, při které jsme trénovali poskoky snožmo. Ptáčky jsme vyrobili do našich papírových krmítek pomocí enkaustické techniky (zažehlování voskovek na papír). Na konci týdne jsme pak zjišťovali pokusem, zda venku v noci mrzlo. Ledové střípky se líbily všem dětem.

Více sněhu v dalším týdnu přeje Lucie Strnadelová

29. ledna 2020