Zajíčci a Žabičky v muzeu

V pondělí 11.11. 2019 odjela z mateřské školy třída Zajíčků a Žabiček do Sládečkova vlastivědného muzea v Kladně.

Slečna Mgr. Zágnerová se svou kolegyní nás provedla celým muzeem. Nejprve děti seznámila se spisovatelem, který psal o životě hmyzu, Ondřejem Sekorou. Děti sledovaly příběh o Ferdovi Mravencovi, jeho kamarádovi brouku Pytlíkovi a Berušce. Pak pozorovaly v teráriích živé brouky, jejich domečky a viděly jak a čím se živí. V další místnosti je zaujaly vycpaná zvířátka, která vypadala jako živá. Pak ještě řešily obrázkové rébusy a hádanky o hmyzu, sestavovaly obrazový příběh vývoje hmyzu - včely, mravence...

Na rozloučenou děti dostaly omalovánky s ptáky, kteří žijí u nás a samozřejmě obrázek Ferdy Mravence a se zájmem je vybarvovaly. Všem se v muzeu líbilo, byla to poučná a zajímavá návštěva.

Jana Neumannová

29. listopadu 2019