Výlet do Obůrky Lány

Ve čtvrtek 23.5. se vydala třída Krtečků, společně se třídami Zajíčků a Žabiček, prozkoumat lesy kolem Lánské obory. Hned po ránu jsme se vyjeli od školky autobusem směr Lány. Po příjezdu jsme se vydali na cestu za dobrodružstvím, které na nás v lese čekalo. Cestou lesem děti poslouchaly obyvatele lesa a obdivovaly kouzlo přírody. Hned po pár krocích děti vymyslely hru na hledání a počítání ptačích budek, ty nejpozornější jich napočítaly opravdu hodně. Nejen budky si vysloužily pozornost dětí, různé druhy stromů a květin byly také terčem pozornosti. Objevili jsme zde spoustu druhů stromů i krásné lesní květiny, jako například pomněnky. Prošli jsme se lesem a našli si v něm místečko, kde jsme se pustili do svačiny. Když se děti posilnily svačinou vyrazily jsme za myslivci k oboře. V oboře na nás nečekali jen myslivci, ale hlavně krásný výhled na stádo muflonů, daňků a jelenů Sika. Myslivci nám ukázali, jak vypadají například parohy jelenů a srnců. Když si děti všechny trofeje prohlédly, šli jsme se podívat na zvířátka zblízka. Když jsme se vynadívali na muflony, seznámil nás pan myslivec s dalším obyvatelem obory a to s bachyní divokého prasete. Jak jsme se dozvěděli, je to takový jejich domácí mazlíček. Zvířata se dětem moc líbila, ale nastal čas vyrazit na cestu. Opustili jsme Obůrku a šli jsme zpět do vesnice, kde na nás čekala odměna v podobě vychlazené limonády a pizzy. Cesta byla dlouhá, ale děti ji zvládly bez problémů. Když jsme si odpočinuli v Křivoklátské hospůdce, šli jsme se ještě podívat na fontánu na náměstí, kde už na nás čekal autobus. Počasí bylo krásné, výlet se nám líbil a moc jsme si ho užili.

Kateřina Jirkovská

27. května 2019