Já a moje rodina

V minulých týdnech se Krtečci věnovali tématu „Moje rodina“. Nejdříve jsme si s dětmi povídali o rodinných vazbách a pokusili jsme se společně vytvořit rodokmeny. Děti vyprávěly o tom, jak to vypadá v jejich rodinách a co spolu rádi dělají. Společně jsme vytvořili nástěnku „Jak jsem vypadal jako miminko“ a hádali jsme, kdo je na které fotce. Na konci týdne děti namalovaly ty nejúžasnější osoby, které každý ve svém životě máme - a to naše maminky. Děti se ukázaly jako dokonalí malíři a tak jsme si udělali galerii maminek, kde si mohli všichni obrázky prohlédnout. Na závěr si děti vyzkoušely různé domácí práce, např. utírání prachu, zalévání, uklízení, aby věděly, kolik práce doma na maminky čeká. Když jsme měli úklid za sebou, slíbily děti, že budou maminkám doma se vším pomáhat. Přeci jen už jsou to velcí předškoláci.

Kateřina Jirkovská

27. května 2019