Úvodní stránka » Mateřská škola » Akce » Den Země u Krtečků

Den Země u Krtečků

Před pár dny konečně přišlo dlouho očekávané jaro. Děti ve školce se již nemohly dočkat, až si budou moci hrát venku a užívat si sluníčka. Při prvních teplých dnech jsme s dětmi vyrazili na zahradu, kterou jsme po zimě řádně uklidili a připravili ji na jaro. Děti posbíraly suché větvičky, vyhrabaly jehličí, zametly chodníčky a společně jsme vytrhali plevel. Ve třídě Krtečků probíhala oslava Dne Země při různých činnostech. Ve školce si děti povídali s paní učitelkou Jitkou, jak a proč se třídí odpad a děti si samy třídění vyzkoušely.  Jednou z nejzajímavějších činností byla jistě tvorba vlastní planety, kterou děti následně pojmenovaly CORA. Děti všechny činnosti vykonávaly s velkým nadšením a nasazením.

Katka Jirkovská

6. května 2019