Úvodní stránka » Mateřská škola » Akce » S Krtečky na Mrákavy

S Krtečky na Mrákavy

19.října jsme se s Krtečky vydali za poznáním na NAUČNOU STEZKU MRÁKAVY. Tato stezka se nachází kousek za Kladnem u rybníka Záplavy. Když jsme dorazili na místo, byla sice ještě mlha, ale během dopoledne se vyjasnilo a nám se naskytl krásný výhled na rybník a okolí, kde už hrál podzim všemi barvami. Děti na stezce poznávaly stromy, jejich listy, jehličí a plody - byly moc šikovné a zvídavé. Na informačních tabulích jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací a děti si je mohly ověřit i v praxi, protože vše, co bylo napsáno, bylo hned v lese k vidění. V lese jsme viděli nejen spoustu různých stromů, ale i houby a zvláštní skalní útvary. Děti nejvíce bavil sběr žaludů a kaštanů a hry v lese. Celý výlet byl velmi příjemný a už se těšíme na další dobrodružství.

Kateřina Jirkovská

23. října 2018