Krtečkové na Čabárně

Od závěrečné besídky minulého školního roku uběhla krátká doba a sešli jsme se opět ve školce.

11. září se vydali Krtečkové do Brandejska, kde se v NSEV zúčastnili vzdělávacího  programu Vodní království. Seznámili se se živočichy, kteří žijí v potoce a rybníce. Programem je provázela malá žabka, která putovala od potoka k rybníku. Děti byly velmi šikovné, hezky spolupracovaly při stavbě rybníka, určování sladkovodních ryb a hmyzu. V areálu NSEV jsme si prohlédli také různá zvířata a ptáky, kteří  se po různých zraněních nemohou vrátit do přírody a starají se o ně lidé, kteří jim vytváří náhradní příjemné životní prostředí. Dětem se nejvíc líbil krkavec Karel, který zdraví lidi pozdravem AHOJ nebo na ně štěká jako pes.

Jitka Šímová

13. září 2018