Hasiči v MŠ

V pátek 4. 5. 2018 nás navštívili hasiči z Hřebče -  Honza a Luboš Burelovi a Ondra Mezera.

Zúčastnily se všechny děti ze školky z tříd Zajíčků, Berušek, Krtečků, Žabiček a Medvídků. Hasiči umožnili dětem si osahat a vyzkoušet oděv i přilbu a prohlédnout si dýchací přistroj. Kdo chtěl - vyzkoušel si jaké to je sedět ve velkém autě. Děti mohly nahlédnout i do osobního hasičského auta. Počasí nám vyšlo a myslím, že si to děti opravdu užily.

Den hasičů připadá právě na 4. května, který je dnem sv. Floriána. Ten je patronem všech hasičů a zabraňuje požárům. Každý si myslí, že jen hasí požáry, ale mají toho na práci mnohem víc. Zachraňují lidské životy, vyprošťují osoby při autonehodách z aut, odčerpávají vodu ze zatopených sklepů, staví protipovodňové hráze, zabraňují průtoku nebezpečných látek do dalších úseků řek - a i tohle všechno se děti dozvěděly. Hasiči jsou prostě nejvytíženější ze všech záchranářů lidských životů a my jim děkujeme za překrásné dopoledne.

Andrea Složková

10. května 2018