Bubnování v MŠ

Dne 4.dubna 2018 přijeli manželé Lukáš a Jana Vídeňští do naší školky s bubínky. Ve třech skupinách se ve hře na bubínek vystřídaly všechny děti ze školky.

Buben je jeden z nejstarších hudebních nástrojů na světě. Je to jednoduchá hra a některé děti si už na něj někdy zkusily zahrát. Není to nic složitého. Hned při první rytmické písni Ježek za dubem se děti se zájmem zapojily. Naučily se reagovat na signály: nahlas, potichu, konec. Pak přidaly i hlas, tancovaly, doprovázely míč v pohybu. Veškeré bubnování doprovázely dětské písně. Zahrály si na ozvěnu. Na závěr se uvolnily při ukolébavce Gopala s rumbakoulí,  jablkem a bubnem.

Celá akce se všem velmi líbila a i když už byl bubnování konec děti si ještě prozpěvovaly popěvky písní. Určitě si tuto veselou, zábavnou i poučnou činnost zase někdy zopakujeme.

Jana Neumannová

8. dubna 2018