Žabičky poprvé ve škole

Na dnešní den se předškoláci z naší třídy moc těšili. Čekalo je totiž vyučování v opravdové škole. Po příchodu si paní učitelky, které již na děti čekaly,  odvedly kluky a holčičky do svých tříd.

V lavicích  na ně mávali  nedočkaví kamarádi, kteří si ještě nedávno hráli v naší školce. Po vzájemném kratičkém přivítání paní učitelka děti zavolala na koberec, kde nám školáci ukázali, jak se naučili číst. Četli pohádku, která se všem líbila.

Po přečtení si každý školáček odvedl jednoho kamaráda ze školky do lavice a společně plnili úkoly zadané paní učitelkou. Počítali, kreslili a ani grafomotorické cviky nechyběly. A ta velká jednička s hvězdičkou, kterou za splnění dostali…..To bylo prima.

Teď už děti navštíví základní školu s rodiči. A my dětem přejeme, ať se jim tam líbí.

Štěpánka Kočárková

5. března 2018