Duben v MŠ

Během měsíce dubna jsme při pobytu venku pozorovali jarní přírodu. Nejvíce se dětem líbily žluté hlavičky pampelišek, barevné tulipány, modřence, narcisy a rozkvetlé stromy.

O jarních květinách jsme si týden vyprávěli, naučili nové písničky a tanečky. Krtečkové si vyrobili velmi pěkné květiny z barevného papíru, které jim zdobí šatnu. Žabičkám se povedli barevní ptáčci, vyrobené z lahviček Actimelu a Beruškám zdobí šatnu velcí motýli, které si namalovaly pestrými barvami.

V dalším týdnu si děti procvičily základní a doplňkové barvy, počty různých předmětů a obrázků. Nejstarší Krtečkové se seznámili s čísly a číselnou řadou, což si procvičovali během řešení úkolů při práci s tabulkami Logico. Během týdne byly oblíbené námětové hry Na školu a Na zaječí pelíšky.

A protože k jaru patří probouzení přírody jak neživé tak živé, děti pracovaly také s tématem zvířat a jejich mláďat, nezapomněli jsme na projekt Děti a ekologie, kdy se děti dozvídaly, jak se starat a chránit zvířátka doma i v přírodě.

Do třídy Žabiček přišel se zajímavou přednáškou o rybách a vodním světe pan Otradovec, poučil děti o životě ryb, jejich lovením a na závěr velmi příjemného posezení si děti vylovily podběrákem z "rybníčku" DVD přehrávač, který ve své třídě postrádaly a proto za jejich pozornost a snahu se zapojit do rozhovoru pan Otradovec dětem koupil a daroval tento přehrávač.

Měsíc duben byl ukončen veselým Dnem čarodejnic a čarodějů, který si děti ve všech třídách velmi příjemně užily.

13. května 2008