Beseda o myslivosti - Medvídci

Dnes byla u Medvídků vzácná návštěva .Přijela k nám paní Alice Tomášková z Mysliveckého sdružení Žejdlice- Hoštice. Paní Alice je myslivec a přijela děti seznámit se vším, co s tímto tématem souvisí.
Děti viděly mysliveckou uniformu- už vědí, proč je zelená a také jaká peříčka mají myslivci na klobouku (kačírek nebo sojčí pírko). Prohlédly si kožešiny lišky, lasice, peří z bažanta, lebky kachny i zajíce, zuby divokého prasete a různá paroží (jelena, daňka, srnce).
Dozvěděly se co všechno myslivci dělají : staví posedy, krmelce, nosí zvířátkům v zimě seno, kaštany, sůl a podobně.
Také už vědí, že nejlepším pomocníkem myslivce je jeho cvičený lovecký pes a na co mají flintu (prohlédly si různé prázdné nábojnice).
Paní Alice měla pro děti připravenou spoustu obrázků, knihy o myslivosti a také reálné zvuky zvířat, které vydávají v přírodě (bažant, tetřev, divoké prase). Mohly si také vyzkoušet zvuky různých vábniček a řevnic.
Jestlipak jste věděli :
- proč se tetřev jmenuje hlušec?
- proč mají selátka divokého prasete po narození na sobě pyžámko?
- jaký je rozdíl mezi zajícem a divokým králíkem?
- jak můžeme vylákat lišku z nory?
- proč si bobři staví hráze?

Tak to všechno už pozorní medvídci vědí. Nakonec jsme si zkusili přiřazovat k obrázkům zvířátek a ptáků jejich mláďátka a stopy.
Děti si na památku mohly vybrat peříčko z bažanta nebo sojky.

Velké poděkování patří paní Štýbrové, která nám krásnou besedu zprostředkovala.

Iva Hrazdirová

7. listopadu 2017