Cesta za historií Buštěhradu

V pátek 6.10. Berušky navštívily výstavu k 520.výročí města Buštěhradu. Děti si prohlédly exponáty z dob dávno minulých. Seznámily se s věcmi denní potřeby, dozvěděly se jak se dřív pralo, vařilo nebo v čem se naše babičky a prababičky vdávaly. Na fotografiích si děti prohlédly jak Buštěhrad dříve vypadal. Po návratu do školky jsme si ještě dlouho povídali o všem, co krásného jsme viděli.

Diana Heráková

A ještě jeden článek k výstavě, která se opravdu líbila...

VÝSTAVA K 520. VÝROČÍ MĚSTA BUŠTĚHRADU

„Buštěhrádek – aneb, co nám zanechali naši předci“. Tak se jmenovala výstava k výročí města, kterou navštívily některé třídy z naší MŠ. Během výstavy jsme se podívali na část dokumentárního filmu „Buštěhrádek“, který natočila rodačka Alice Masters (Doušková) žijící v Anglii. Sýpka, kde výstava probíhala, děti zaujala, dozvěděly se také o bývalé konírně v přízemí. Postupně jsme procházeli jednotlivé „pokoje“, povídali si, co a jak lidé používali a hledali na fotografiích známá místa. Nejvíce se dětem líbila postel a hračky, byť jich kdysi moc neměli. Ptali jsme se holčiček, kolik mají panenek a povídali si o tom, jak si kdysi děti hračky opatrovaly, vážily si jich. Naše děti jsou sice ještě malé, ale už v tomto věku se je snažíme učit úctě k věcem a lidem. Buštěhrad má mnoho krásných míst a my je budeme rádi poznávat při dalších procházkách.

Lucie Strnadelová

8. října 2017