Září v Beruškách

Ve třídě Berušek jsou skoro všechny děti nové. V prvních týdnech jsme se seznamovali při ranních hrách s pravidly ve třídě a na školní zahradě, naučili se básničku i písničku o Berušce a děti si procvičovaly své značky při hledání stejných dvojic nebo hře pexeso.

Když jsme si povídali v tématu Moje město o domech, děti si vzpomněly na pohádku O červené Karkulce, protože šla navštívit babičkou do domečku. Vzhledem k tomu, že máme ve třídě dvě děti, které neumí česky, pohádku jsme nečetli, ale rovnou zdramatizovali. Z velkých plastových kostek jsme vytvořili les, z kartonů domečky a děti dostaly dle rolí místo kostýmu šátky. Pohádku jsme uvedli zazvoněním na zvoneček a pak už některé děti s dopomocí paní učitelky hrály, ostatní děti se dívaly.

Na konci nám opět zazvonil zvoneček, děti v rolích herců se uklonily a diváci jim zatleskali. Teď už se těšíme na pohádku, kterou nám brzy přijede zahrát do školky skutečné divadlo.

Lucie Strnadelová

26. září 2017