Mezinárodní den rodiny

V pondělí 15.5. jsme ve školce oslavili Den rodiny společným odpoledním piknikem. Po obědě to vypadalo, že nám déšť nepřeje. Po 15 hodině už svítilo sluníčko. Rodinní příslušníci i sourozenci našich dětí si přinesli věci na piknik. Program si užívaly některé děti s maminkami, tatínky nebo babičkami. S nimi si vyráběli z papíru cedulku na vchodové dveře ve tvaru srdce, malovali svou rodinu na chodník, skákali panáka a podbíhali pod velkým švihadlem. Podbíhání pod švihadlem s rodiči nebo sourozenci mělo velký úspěch, překonávaly se rekordy. Největší množství dětí a dospělých, kterým se podařilo podběhnout, bylo v počtu sedmi účastníků (dvě maminky a 5 dětí). Rodiče se nám s dětmi zvěčňovali na chodník, a tak se můžete přijít podívat, kdo tam byl, dokud nám to nesmaže déšť. Setkat se, povídat, tvořit, hrát si společně, je pro děti i rodiče v dnešní uspěchané a náročné době velkým štěstím. Na naší zahradě jsme si to štěstí mohli užít. Proto není divu, že mnoho dětí i rodičů našlo čtyřlístky a jeden tatínek dokonce pětilístky. Šťastní byli snad úplně všichni.

Pokud nám bude příští rok přát počasí, jistě se znovu sejdeme. Kdo si nestihl napsat včas do kalendáře letošní akci, poznamenejte si příští rok. 15.5.2018 bude v úterý.

Lucie Strnadelová

16. května 2017