Kočičí rodina

V pondělí 15. května se slaví Mezinárodní den rodiny. Všichni víme, kdo tvoří naši rodinu doma a proto nemůžeme zapomenout ani na naše zvířecí domácí mazlíčky. A tak jsme při poslední vycházce navštívili jednu kočičí rodinku - babičku, maminku a dceru. Přiběhl i pes, který celý dům hlídá. Nejstarší pila z misky, druhá utíkala po žebříku na půdu a třetí se vyhřívala na sluníčku. Když uslyšely, jak se sypou granule do misek, rychle přiběhly k jídlu. Děti hladily psa, ten radostně vrtěl ocáskem a se zalíbením pozorovaly kočičky jak si pochutnávají na granulých.
          A tak se v pátek 12. května děti z Berušek proměnily v ,,kočičí rodinku''. Nejprve  pracovaly s pracovními listy s kočkami (oči, drápky, grafické cv.- klubíčka). Pak se namalovaly jako kočky a kocouři. Začaly hudebně pohybové hry s maňásky. Při hře ,,Kočky'' pohybem znázorňovaly mytí, chůzi, protahování zad, broušení drápků a hlavně chytání myší. V další hře ,,Kocour a myš'' chtěli být všichni kocourem, ale pak měli radost, že zachránili myšku. Po takové ,,náročné práci'' se musí posilnit. Rozehráli jsme další hru ,,Myši ve spíži''. Když kocour usnul, přiťapkaly potichu myšky k jeho mléku, ale to kocoura probudilo a ihned je začal chytat. Ty které nestihly utéct do děr pochytal.
          Na závěr pátečního odpoledne si děti vytvořily na památku obrázek s ,,Kočičí rodinkou''.

Jana Neumannová

15. května 2017