Výlet do Šestajovic

Hned druhý den v květnu jsme vyrazili do Rodasovy svíčkárny a mýdlárny  v Šestajovicích. Sotva jsme otevřeli dveře, potěšila nás krásná vůně svíček a mýdel. Nejdříve nás čekala výroba. Děti si do plastových dóz postupně sypaly barevné vonné soli do koupele. Potom si namáčely do barevného vosku bílou svíčku, a nakonec si vykrojily formičkou barevné mýdlo. Součástí výrobny je i malá farma, kterou jsme si díky slunečnému počasí prohlédli. Děti obdivovaly poníky, sovu, netypické slepice, malinká nedávno narozená mláďátka – selátka, jehňátka i kůzlátka.

Přesto, že cesta díky dopravní zácpě byla delší, než jsme plánovali, výlet se povedl. Děti si odvezly krásné výrobky a zážitky z minifarmy. Součástí svíčkárny je čokoládovna a nově i knoflíkárna. Těšíme se, že si zajedeme příští rok vyrobit něco nového, s čímž se děti nemají možnost běžně setkat. To už s námi pojedou i děti z Krtečků. Ti si zatím užijí v červnu pohádkový výlet na zámek Berchtold.

Lucie Strnadelová

3. května 2017