Spaní v Beruškách s Andersonovou pohádkou Sněhová královna

„V zemi chladné, bez ohledu, zlá královna vládne všem.

Místo srdce, má kus ledu, všechno zmrazí pohledem.“

Tento verš jsme použili v první hře k rytmizace poté, co si děvčata vyrobily technikou malování zmizíkem zimní koruny a chlapci sněhové vločky. Tak začalo naše spaní ve školce. Pro děti jsme hlavně díky rodičům vytvořili s kolegyní v herně sněhové království pomocí záclon, světýlek, rampouchů z alobalu, hvězdiček. Zapůjčené křeslo s kožešinou jsme využili i při hře. Než však mohly děti vstoupit do sněhového království, musely si zapamatovat čtyři zimní obrázky položené na stolech a ty nám pošeptat. Někdo si je pamatoval hned, jiný se vracel. V tomto království jsme oslavili narozeniny Viktorky a děti si po večeři pochutnaly na muffinech ozdobených k tématu. Když si všichni vyčistili zoubky, poslechli jsme si pohádku z CD, neboť čtenou verzi Sněhové královny jsme si přečetli již dopoledne, abychom si ji mohli zdramatizovat. Během noci všichni v klidu spali a ráno se začali probouzet kolem půl sedmé. Než přišli rodiče na společnou snídani, stihli jsme si zahrát ještě sluchovou hru „Gerda volá Káje“, někteří rodiče si ji zahráli pak s námi. Společná vydatná snídaně ukončila další krásné spaní ve školce.

S kolegyní Janou jsme si to s dětmi užily i my.

Lucie Strnadelová

6. března 2017