Krtečkové - Masopust a divadlo

Že prý jsme nejmenší ve školce, ale jsme šikovní! K oslavám Masopustu jsme připravili, i když jen jako, masopustní koláče a při tom si pohráli s různými materiály, naplnili jsme zabíjačkové jitrnice, moc pomohly zatavené sáčky s provázky a jemné dřevěné piliny a nakonec samozřejmě i karnevalové masky, kdy si každé dítě zvolilo svoji masku a poté ji vyzdobilo detaily. K Masopustu patří tanec a  písně. Historicky známá maska medvěda, jako siláka, nás inspirovala k tanečnímu doprovodu písně  Kalamajka mik mik mik.

K tématu divadlo jsme se vrátili písní Divadlo. K tomu v první řadě patří herci,  tak jsme si vyrobili vlastní papírové, které jsme předvedli javajkám i marionetám s maňásky a tím se s nimi seznámili, nejvíce se líbily marionety. Nesmíme zapomenout na úžasný zážitek, možnost zúčastnit se se třídou Berušek ( iniciativa paní učitelky Strnadelové)  návštěvy paní Kubešové s tatínkem panem Heřmanem, kteří děti seznámili s hudebními nástroji dechovými , strunnými a dokonce si děti mohly vyzkoušet hru na jednotlivé nástroje. Víme, že každé divadlo je úzce spjaté s hudbou.

Bylo to vše prima, děti s chutí pracovaly a hlavně měly radost.

Jitka Šímová

2. března 2017