Masopustní pondělí a úterý ve třídě Zajíčků

Kdo by prošel v úterý kolem třídy Zajíčků, slyšel by Masopustní písničku zpívanou na melodii známé písně Skákal pes.

Masopust, Masopust už ho tady máme, budem dnes tancovat, hezky zazpíváme.
                        Masopust, Masopust bude velká bašta, pak budem držet půst, je to tak a basta.

Již v pondělí se děti seznámily s tradicí Masopustu a poslechly si příběh " Alenka a Masopust ". A už vědí , tak jako Alenka, že medvěd není opravdový, ale převlečený člověk, který si rád pochutná na jitrničce i koláčcích.
  Děti se v úterý také převlékly do masek, vzájemně se představovaly a za doprovodu lidových dětských písní si užívaly masopustní rej.
      Zahráli jsme si společně hry - Medvědí honičku, Židličkovou, Hada tlustého jako jitrnice. Také jsme si vybarvovali a zdobili zvířecí masky na obličej.
      Všechny děti jsou zvědavé, jestli je rodiče poznají.           /viz fotografie /

Daniela Otradovcová

1. března 2017