Předvánoční setkání v Žabičkách

Tento prosincový týden byl v mateřské školce ve znamení blížících se vánočních svátků. Vyráběli jsme, malovali a povídali si o tom, co nás čeká, na co se těšíme a co bychom si přáli. A také jsme se chystali na dílničky pro děti i rodiče a besídku. Ta naše "žabičkovská" byla hned v úterý. Nejdříve se všichni pustili do vyábění svícnů - na výběr jsme měly dva: jeden skleněný a ten druhý, ze sušenek, spíš na chuť. Kromě svícnů si mohli ještě děti za pomoci dospělých dokončit ozdobný papírový vánoční stromeček.

Po dílničkách se děti rychle připravily na vystoupení a už tu byla - besídka. Ve třídě je většina předškoláků, proto jsme rodičům nejdříve v krátkosti ukázali naši přípravu na genetetickou metodu čtení a další aktivity spojené s přípavou na vstup do školy. Pak už děti přednesly připravené pásmo básniček, předvedly "Jak čerti kaši vařili" a zatančily na píseň "Rolničky". Závěr besídky patřil koledám. A tu poslední "Nesem vám noviny" jsme si zazpívali úplně všichni společně.

Marcela Jonešová

17. prosince 2016