Úvodní stránka » Mateřská škola » Akce » 2016/17 » Podzimní strom s babičkami v DPS

Podzimní strom s babičkami v DPS

V pondělí 7.11. jsme se opět vydali do DPS a moc nás potěšilo, že na naše podzimní vyrábění přišlo více babiček a také jeden dědeček. Na úvod děti zazpívaly písničku Moje malé světýlko a pak jsme začali tvořit. Babičky malovaly barvou javorové listy a děti je obtiskovaly na vybarvený strom, který jsme ráno vytvořili ve školce. Někteří malovali jednou barvou, jiní jich použili několik a vytvářeli krásné kombinace. Děti si sami vybraly, komu budou pomáhat, obměňovaly barvy u stolečků a já jsem tak mohla pouze pozorovat a fotit, jak jsou šikovní, klidní a pozorní. Setkání se moc povedlo, na památku budou mít v Domově strom, který máme vytvořený stejnou technikou také ve třídě Berušek. Na závěr jsme si dohromady zazpívali píseň Skákal pes, jež umíme úplně všichni a tak jsme se dohodly s paní Helenou Bleskovou, která nám krásně při práci asistovala a obyvatelům Domova přináší spoustu aktivních podnětů, že poslední letošní setkání věnujeme společnému zpěvu.

Lucie Strnadelová

9. listopadu 2016