Seznámení se znakem ČR - Berušky

V úterý 25.10. 2016 jsme se ve třídě BERUŠEK v rámci pátečního státního svátku seznámili se symboly ČR. Nejdřív jsme si prohlédli automapu bývalého Československa. Na obrázku jsme si ukázali naši i slovenskou vlajku. Pomocí asociací hledaly děti souvislost s bílou barvou nahoře a červenou dole. Nejvíc dětem pomohly bílé obláčky, červená řepa či nad zemí rostoucí rajčata. Děti si pak naši vlajku vybarvily, vystřihly a nalepily na špejli.  Se správným držením těla jsme poslouchali státní hymnu, druhou část československé hymny - Nad Tatrou sa blýská - jsme dětem k jejich tichému údivu zazpívaly. Státní znak si děti prohlédly na úřadě v Buštěhradském zámku. Ačkoliv jsme nebyli předem domluveni, pan Vavruška nás přijal velice ochotně i mimo úřední hodiny a p. Zemanová nás zavedla do obřadní síně, kde si děti při prohlídce znaku připomněly, že na něm lev má dva ocasy. Ještě jednou velice děkujeme za milé přijetí.

Lucie Strnadelová

27. října 2016