Hasiči na zahradě školky

Ve středu 24.2. přijeli na zahradu školky v Hřebečské ulici dobrovolní hasiči ze Stehelčevse. Paní Petra vede nejmladší děti hasičského kroužku a tak ji některé děti nadšeně vítaly. Hasiči Lumír, Martin a Petr nám představili všechny prostředky pro hasební zásah a zárověň nám řekli, kde všude hasiči pomáhají. Děti si vyzkoušely přilbu i potěžkaly velkou hasičskou sekeru. Největším zážitkem pro ně však bylo držení hadice při "hašení" vodou keře na zahradě. Po skončení akce jsme se rozešli do tříd, kde děti kreslily i malovaly hasičská auta, hasiče a další prostředky pro hasební zásah. Takové zadání má výtvarná soutěž, do které budeme posílat naše výtvory. Díky zážitkové motivaci se výkresy skutečně povedly. Ještě jednou dobrovolným hasičům velké díky za všechny děti i paní učitelky.

Lucie Strnadelová

25. února 2016