Exkurze ve firmě DYNEX

První týden ve školce začalo téma LIDSKÉ ČINNOSTI - ŘEMESLA. A tak jsme v pondělí 8.2. navštívili firmu Dynex, kolem které chodíme na vycházky do Ořešínského parku. Skvělým průvodcem nám byla p.Tereza Ticháčková. Od ní jsme se dozvěděli na naší první zastávce v laboratoři, kde se děti mohly s jejich výrobky či postupy setkat. Například při zjišťování alergie, odebírání krve. Děti si zde za pomoci milých laborantek p.Michaely a Mileny po nasazení gumových rukavic jejich práci vyzkoušely. Pracovaly s profesionální pipetou i klasickou pinzetou. Po drobném občerstvení prohlídka pokračovala do výrobny. Zde nám p.Pavel vysvětlil, že než něco vyrobí, skládají to na počítači ( jako když skládáme LEGO ). Nakonec nám v dílně vyrobil p. David sněhuláky, kteří nám nikdy neroztají a zůstanou krásnou vzpomínkou na velice zajímavé dopoledne. Dětem se firmě Dynex velice líbilo, nejen díky dárečku, který jsme si všichni odnesli. Třeba tam bude někdo z našich dětí jednou pracovat.

Lucie Strnadelová

9. února 2016