Návštěva ve třídě Berušek

Ve čtvrtek 12.11. 2015 nás ve školce navštívila zdravotní sestřička paní Maruška. Naše třída se proměnila v čekárnu a ordinaci. Děti si prožily roli doktora i pacienta. Všechny děti mohly vyzkoušet, jak a čím se poslouchá srdíčko, používá tlakoměr, obvazuje zranění i odebírá krev. Na závěr se dětí zeptala, proč a kdy je důležité si pravidelně mýt ruce. Vysvětlila nám, jak správně reagovat, když se nám chce kašlat. Nedávat ruku před pusu, ale použít kapesník, případně rukáv. Bacily tak z rukou nepředáme na hračky a kamarádům. Za překrásné dopoledne plné zážitků a určitě i zbavení obav z příští návštěvy ordinace jsme ji zazpívali písničku s pohybem Čisté ruce. Ještě jednou paní Marušce moc děkujeme.

Lucie Strnadelová

13. listopadu 2015