Týden hudby u Krtečků

V pondělí  9. března děti z celé naší mateřské školy odjely do kladenského loutkového divadla Lampion na pohádku Trampoty brouka Pytlíka. Pohádka se všem líbila a pro některé tento den byl velký zážitek. A my -  Krtečkové jsme si odpoledne o této pohádce povídali. Povídání o broučcích bylo zajímavé, ale také zajímavé bylo povídání o hudebních nástrojích na které hráli.

Druhý den klukům a holčičkám paní učitelka přečetla příběh Veselá mysl. Byl o malé holčičce, která odjela na prázdniny k dědovi a babičce,  aby se jí nestýskalo , tak jí děda naučil hrát na flétnu. Většina Krtečků  sice hrát na flétnu neumí, ale už ví, že písnička zahání špatnou náladu a různé bolístky.

Během tohoto týdne jsme se seznámili s notovou osnovou, některými notami a houslovým klíčem. Na závěr povídání o hudbě nás paní učitelka naučila hru Najdi stejnou notu.

Š. Kočárková

18. března 2015