Dentální hygiena a školka

Když jsme se ve školce věnovali tématu zdraví, pozvali jsme si z Buštěhradské zubní ordinace zdravotní sestřičku, aby nám ukázala , jak se správně čistí zoubky. Usměvavá milá paní Iveta dětem odpovídala na zvídavé otázky a tak se dozvěděly, že mají měnit kartáček po měsíci a rodiče mají zoubky dětem dočišťovat do 10 let. Děti měly za úkol rozpoznat na obrázku zdravý zub od zkaženého, to se všem podařilo. Děti zaujala hra Na paní zubařku, vyzkoušely si hygienické rukavice a nástroje. Některé si po ukázce správného čištění zubů na maketě chrupu, samy čištění zoubků vyzkoušely. Připomněla nám, že se zoubky čistí aspoň 2x denně, hlavně večer a pak už pijeme jen vodu. Děti se dozvěděly, že sladké pití zoubkům neprospívá a zubní pasta je na čištění a ne k jídlu. Na závěr si děti vyslechly básničku o zubech a odnesly domů obrázek zdravého zoubku. Prožitkovou metodou se tak seznámily s dentální hygienou a příští návštěva ordinace bude jistě s úsměvem na bílých zoubcích. Vycházkou jsme pak prošli kolem ordinace. Děti se proběhly při pohybové hře „Zuby a cukr“

Za kolektiv MŠ Lucie Strnadelová

16. listopadu 2014