Děti z Krtečků a jejich město

V polovině měsíce září jsme se společně vypravili na vycházku do Starého hradu. Byli jsme se podívat, kde dříve stál hrad a co po něm ještě zbylo. Prošli jsme bránou bývalého hradu a pozorovali zbytek hradní věže. Navázali jsme tak na vyprávění z předešlého dne, kdy děti získaly zajímavé poznatky o historii našeho města.  Pokračovali jsme dál a pozorovali z výše nejbližší okolí – bývalý pivovar a jeho komín, rybník s topoly, základní školu. Po schodech jsme se přiblížili k zámeckému parku. Tam děti p. učitelka seznámila s návštěvním řádem parku a kluci i holčičky se mohli vydat na „obhlídku“. Pozorovali staré stromy a zámek. Poslouchali vyprávění  o letním kině, do kterého možná jejich babičky a dědečkové chodili a také vyprávění o tom, že kdysi chodily děti do mateřské školy do zámku. Prohlédli si historickou fotografii dětí a p. učitelky.

A protože jsme si naše město na vycházkách pozorně prohlédli, tak jsme mezi námi Krtečky uskutečnili anketu o tom, co kdo by v našem městě chtěl, co by se mu tady líbilo a druhý den si své přání nakreslili.

Š. Kočárková

6. října 2014