Krtečkové a divadlo

Děti z předškolní třídy si zdokonalovaly své dovednosti v oblasti dramatizace pohádek. Navázaly na divadelní představení O Sněhurce a sedmi permonících.

Pohádku hrály s maňásky a také jako opravdoví herci. Společně připravily kulisy a převleky. Procvičovaly se v jazykovém a hereckém projevu, rozvíjely si fantazii a pamět. V rolích se střídaly - jako princ se velmi hezky předvedl například Honzík Janíček, v roli Sněhurky Terezka Lindová, královny Nelinka Rodová a jako trpaslíci si zahráli Mikuláš Plášek, Matýsek Roztočil a ostatní chlapci.

Své herecké umění potom zpracovaly děti skupinovou ilustrací pohádky, kdy pracovaly na jednom výtvarném provedení vždy tři děti. Skupina tří dětí se musela dohodnout na obsahu práce a určit si pořadí malířů. Všechny práce byly velmi pěkné a děti měly z výsledků své i svých kamarádů radost. Písničkou o lese dotvořily krásnou atmosféru ve třídě.

28. března 2007