Pečení perníků u Berušek

Berušky si vyráběly perníkové vánoční stromečky. V rámci hygienických návyků začaly správným mytím rukou. Při válení a vykrajování hvězdiček z perníku si procvičily jemnou motoriku. Ve školní kuchyni se seznámily s bezpečností a ochranou zdraví při pečení. Během sestavování stromečků z různě velkých hvězdiček se procvičily v určování velikosti, počítaly do tří, špejlí hledaly a propichovaly střed hvězdiček. Potom podle velikosti samy sestavily stromeček. Samostatnost a šikovnost si vyzkoušely při mytí a utírání talířků. Následující den jsme vyráběli cukrovou polevu, kdy děti prosévaly cukr přes síto do mísy a po přidání bílků s citrónem vymíchaly hladkou polevu. Zdobení stromečků polevou už záleželo na fantazii dětí. Ze stříbrného nebo zlatého papíru si děti vytvořily raznicí andílka, kterým ozdobily špičku stromečku. Tak dobrou chuť a krásné Vánoce!

Strnadelová

13. prosince 2013