Když chodí čert a Mikuláš

Ve čtvrtek 5. prosince jsme u Krtečků očekávali příchod Mikuláše s čertem. Od rána

si děti vyprávěly o tom, kdo asi k nim večer zavítá domů a nebo kdo půjde s ma-
minkou a tátou na „mikulášskou“. Během ranního cvičení jsme si zacvičili při písničkách o čertech a zahráli pohybovou hru Čáry – máry. Po svačině na nás čekala moc krásná Mikulášská pohádka. Jen co jsme doposlouchali pohádku, tak k nám přišli na návštěvu čertíci ze třídy Berušek, kteří nám předvedli říkadlo s pohybem o čertech. My jsme jim zazpívali písničku Když se čerti rozhněvali. Ale coto? Kdo to řinčí řetězem za dveřmi? Źe by čert? Ale kdepak, ten toho má dnes spoustu na práci, počkáme si do zítřka. Tak jsme si šli raději zahrát na zahradu honičku Na Lucifera. A domů si pak odnesli vyrobeného Mikuláše z papíru.
Druhého dne se kluci a holčičky nemohli dočkat. Do mateřské školy přijeli herci, kteří

všem zahráli pohádku Mikuláš a vánoce. Po skončení na nás čekalo velké překvapení, neodešli jsme do tříd a najednou někdo zabouchal na dveře, dveře se otevřely a do třídy vběhl chlupatý čert. Ještě že tu stála naše paní učitelka u ní jsme byli v bezpečí. Zazpívali jsme čertovi a Mikuláši písničku a slíbili, že budeme celý rok hodní. Nakonec děti dostaly

adventní kalendáře, zamávaly čertovi a všichni byli rádi, že je čert do pekla neodnesl.
Š.Kočárková

9. prosince 2013