Svatomartinský týden u Krtečků

V pondělí jsme se v ranním kruhu přivítali naší známou písničkou Začínáme spolu. Po přivítání a vzájemném pohlazení se děti dozvěděly, že za týden má svátek Martin. My sice žádného Martina ve třídě nemáme, ale brášky a tatínky ano. Paní učitelka klukům a holčičkám vyprávěla legendu o Svatém Martinovi. Děti vyprávění zaujalo a nadšeně se pustily do rozhovoru o vyprávěné legendě.
Hned druhý den jsme začali vyrábět lampionky, aby se děti mohly s rodiči zúčastnit svatomartinského průvodu pořádaného buštěhradským mateřským centrem. Naučily se písničku Už Martin na bílém koni, která se všem líbila.
Seznámily se se známou pranostikou o Svatém Martinovi. Bílého koně si děti dokonce vyrobily z ponožky, vlny, knoflíků a kůže. Při ranním cvičení jsme si na koníky zahráli a zacvičili jako vojáci. Na závěr týdne si děti se zájmem zahrály pocitovou hru Pohlaď toho, koho máš rád, kdo je tvůj kamarád. Po skončení této hry jsme si připomněli, že jsme v naší třídě všichni kamarádi a máme se rádi.
Š. Kočárková

8. listopadu 2013