Žabičky vítají jaro

Nejdříve jsme si s dětmi povídali o tom, jakou práci má jaro - nakypřit půdu, zazelenit travičku, probudit první jarní kvítky. Žlutým klíčem jsme otevřeli bránu k jaru. Děti se seznámily s básní Jaro je tu, kterou si také zhudebnily na melodii známé písně Pec nám spadla. Zpěv písně doprovodily pohybem a střídaly se v roli tančícího jara. Při hudebně pohybových hrách si děti zahrály na kuřátka, přenášely vajíčka a krmily housátka zrníčky. Děti pozorovaly klíčící hrách na vlhké vatě a semínka zrní v zemině, které si zasely.
Před přicházejícími velikonočními svátky se děti seznámily s tradicí Velikonoc, vyrobily si zajíčka, nabarvily vyfouklé vajíčko a zdobily papírové vejce. Vyrobily si sněženky ( stříhání, skládání, lepení ). Po vyslechnutí pohádky O ovečce s černou tečkou si děti namalovaly obrázek pasoucích se oveček na zelené louce.

Otradovcová

2. dubna 2013