Leden u Berušek

Leden v první třídě byl plný pohádek a sněhových radovánek. Pohádku O Sněhové královně od H. CH. Andersena jsme si  pozorně vyslechli, povídali si o ní a poté zdramatizovali. Děti byli nadšené, Sněhová královna byla celá v bílém se stříbrnými vlasy – nalíčily se modrou rtěnkou. Sídlila v Ledovém království, které jsme si postavili. Tam si odvezla Káje v saních - z velké bílé krabice. Jeho kamarádka Gerda ho hledala. Přišla do kouzelné zahrady k hodné čarodějnici s čarovným hřebenem zapomnění. V zámku, kam ji poslala vrána, ji obdarovala princezna s princem teplým kožíškem, botami a kočárem. Ten ji ukradli loupežníci – nejžádanější role u chlapců. Naštěstí loupežníkova dcera ji půjčila svého soba, který ji dovedl k sídlu Sněhové královny. Káj Gerdu nepoznal, proto plakala, když plakal i on, vypadl mu kousek zlého zrcadla z oka a tak Gerdu poznal. Děti se prostřídaly ve všech postavách. Jako v divadle jsme se nakonec společně uklonili a diváci nám zatleskali. Malovali jsme sněhové království a kouzelnou zahradu. Vytvořili jsme si cestu k ledovému království, chodili přes překážky. Při procházkách venku jsme poslouchali jak křupe sníh. S ním si ještě budeme v únoru určitě hrát.

Strnadelová

8. února 2013