Leden u Krtečků

V lednových integrovaných blocích Pohádková zima a Radovánky na sněhu jsme upevňovali a procvičovali základní dovednosti a znalosti potřebné pro děti, které začátkem února jdou k zápisu a v září nastupí do ZŠ.

Během pohybových her Na mráz, Na sochy, Na bacily a Mrazíky si děti procvičovaly fyzickou a pohybovou zdatnost, vědomé ovládání těla a samostatnost v sebeobsluze. Při hrových činnostech si procvičovaly schopnost kontrolovat a řídit své chování. Během nácviku zimních písní, básní a dramatizací pohádek Rukavička, Velký sníh si procvičovaly  přiměřené jazykové, řečové a komunikatvní dovednosti. Koordinaci ruky a oka, správný úchop tužky, určování a napodobování základních geometrických tvarů, ztvárnění lidské a zvířecí figury  bylo procvičováno při výtvarných a pracovních činnostech. Rozlišování pravé a levé strany, určování dlouhé a krátké slabiky, určování začáteční hlásky ve slovech, psanou podobu hlásek, počty do 10 a poznávání číslic si děti upevňovaly při  práci s pracovními listy. Pracovaly s určitým počtem tématicky souvisejících obrázků zimních sportů, kde určovaly vzájemnou polohu daných předmětů a logickou posloupnost. Zpestřením měsíčního programu byl zábavný pořad Klaun Pepíno a divadelní představení Královna barev. Předškoláci se opět zúčastnili vyučovací hodiny v prvních třídách základní školy.

Šímová

31. ledna 2013