Listopad u Krtečků

V měsíci listopadu jsme si povídali o našem zdraví a také o tom, jak si ho máme chránit. Děti s velkým zaujetím poslouchaly pohádku, která se jmenovala Království zdraví a také příběhy z knihy Děti a zdraví – Nemoc, Bolavý zoubek, U lékaře. Ráno jsme si zahráli námětovou hru Na lékaře a prohlédli encyklopedii Lidské tělo, kterou si někteří kluci přinesli do školky. S chutí jsme se naučili báseň Pacient a doktor, Čistím zoubky a také taneček při písničce Zdravé tělo. 11. listopadu oslavil Martin svůj svátek. My jsme si o něm povídali v integrovaném bloku Svatomartinský týden. Děti se seznámily s legendou o svatém Martinovi, se zvyky a pranostikami tohoto období. Písnička, kterou se o svatém Martinu naučily se všem velice líbila. Kluci a holčičky si vyrobili lampion, který si odnesli domů a s rodiči se mohli zúčastnit Svatomartinského průvodu u nás ve městě.

Š. Kočárková

4. prosince 2012