Listopad u Žabiček

V tento podzimní měsíc, kdy nás trápí rýmy, kašel a teploty bylo pro děti připraveno témata Filip v Zemi zdraví a Alenka stůně. Děti se s pomocí příběhů seznamovaly s nebezpečnými látkami škodlivé pro jejich zdraví. Příběhy o Nikotinovém banditovi a Alkoholínu si děti výtvarně ztvárnily. Seznámily se také se zlou Zelenou makovicí a poznaly jak je nebezpečná.
V tématu Alenka stůně byly seznámeny se základními funkcemi lidského těla a důležitostí ochrany zdraví. Oblíbenou se stala pro děti hra Na doktora. Děti si společně s příběhy U doktora a Nemoc uvědomily jak je zdraví důležité a jak si ho chránit.

Na svátek Martina se děti seznámily s legendou O Svatém Martinovi, naučily se písničku Už Martina na bílém koni a vyrobily si lampion do Svatomartinského průvodu. Zahrály si smyslovou hru Poznej kamaráda, kdy poznávaly hmatem koho se dotýkají a Poznej čí tluče srdce.

D. Otradovcová

29. listopadu 2012