Říjen u Medvíďat

Podzimní měsíc říjen jsme si s dětmi užili na procházkách, při poznávání přírody v pro nás novém okolí mateřské školy. Líbilo se nám v nedalekém lese, kde jsme poznávali stromy a jejich plody. Společně jsme si určili strom Lípu, který jsme chodili pozorovat a naučili se báseň „Padá lupen“. Nasbírali jsme si barevné listy, přírodniny a vyzkoušeli si „kouzlení“ s lepidlem - samolepem, když jsme vyráběli koláže z přírodnin, kterými si pak děti vyzdobily prostory mateřské školy. Přinesli jsme si do školky ovoce, zeleninu a ochutnáváním se zavřenými očky jsme poznávali, které ovoce nebo zeleninu jíme. Zapojili jsme se také do příprav na svátek Halloween, navštívili jsme kamarády v ZŠ a pozorovali jsme je při dlabání dýní. Společně jsme si ve třídě také jednu připravili a každé ráno nás rozsvícená vítala. Vyrobili jsme si čepičky a představili jsme dětem svou masku, toho dne byla třída plná kouzelníků, čarodějů a různých strašidýlek. Zatančili jsme si a zazpívali „Na hradě Okoři, strašidýlko Emílek, V naší škole straší“.

Bělohlávková Lucie

13. listopadu 2012