Září u Berušek

Září skončilo a většina dětí si již na pobyt v mateřské škole zvykla. Jedna z nejpoutavějších činností byla práce s padákem a nafukovacími balonky. Každé dítě řeklo svou značku, kterou jsme nakreslily na balonky. Děti poznávaly barvy, značky a jména kamarádů. Nacvičovaly jsme s dětmi chytání, házení. Balon byl chvíli volant, cihla, pak buben … Když jsme s dětmi použili padák, cíl byl jasný. Reagovat na pokyn učitelky, kdy padák bez pohybu drží – a to je pro malé děti, které dostaly do rukou „novou hračku“ – velmi náročný úkol. Dovnitř jsme položili balonky a pohybovali padákem od jemného vánku, přes vítr až k vichřici, dokud zůstal jen jeden balónek. Majitel se hledá? Opět určit, čí je to značka, jak se jmenuje kamarád. Na závěr si vždy zazpíváme naši píseň o Berušce.

Strnadelová

9. října 2012