Poprvé u nás

Dnešní pozdní odpoledne bylo ve znamení návštěv.

Děti předškolního věku, které po letních prázdninách nastoupí do základní školy, přišly se svými rodiči na prohlídku zájmového zařízení - školní družiny.

Předškoláčky okamžitě po příchodu zaujaly jednoduché stolní hry, konstruktivní stavebnice, lego, malá kopaná, panenky, leporela i míče. Největší radost a potěšení však způsobil ochočený bílý králík, který trpělivě snášel veškeré mazlení a důkladné hlazení.

Rodičům byly ve stejné době poskytnuty základní i detailní informace, týkající se provozní doby, zajištění odpoledního stravování, pitného režimu, ale především programu, který je dětem nabízen. Ten klade důraz na dobrovolnost, pestrost a širokou nabídku činností, ze kterých si děti během dne mohou svobodně vybírat nejoblíbenější aktivity.

Čas, určený návštěvám rychle uplynul, ale nikdo nebyl smutný. Věříme, že se všichni opět uvidíme za pár týdnů při zápisu do školy. Velmi se na to těšíme.

Anna Holeyšovská

vedoucí vychovatelka