Sousoší dětí - Lidice

Tato neděle byla první adventní. Nastalo období, ve kterém více, než je to obvyklé v jiných měsících roku, vzpomínáme a hodnotíme. Setkáváme se s přáteli,  hovoříme  o těch, co s námi nejsou nebo už být nemohou.

Za našimi humny leží pietní území starých Lidic, na kterém je umístěno monumentální sousoší 82 společně popravených lidických dětí. Právě k němu vedly kroky našich žáků. Děti přišly zazpívat v předvánočním čase dětem a uctít jejich památku.

Zazpívaly tradiční koledy a zarecitovaly ty, které zařadil do svého sborníku Mikoláš Aleš. Důstojnost a vážnost celého programu podtrhla přítomnost rodičů, náhodných návštěvníků, ale především přeživších lidických dětí a žen, stejně jako pracovníků Památníku Lidice v čele se svým ředitelem JUDr. M. Červenclem.

Anna Holeysovska

vedoucí vychovatelka