Vysazovali jsme růže

Na uctění památky dětí ze starých Lidic, vysadili 6. října 2009 naši žáci - zástupci tří oddělení školní družiny ve věku od šesti do jedenácti let - tři růžové keře v Růžovém sadu Památníku Lidice.

Finanční přostředky na tento dar však nedostali od rodičů, ale získali je prodejem vlastních kaktusů, které vypěstovali v kaktusářském kroužku.

Malí dárci měli výbornou náladu a mnozí se účastnili výsadby růžových keřů poprvé v životě. Donesené růže pečlivě opatrovali celou cestu ze školy a někteří se dokonce zdráhali předat je k rozbalení vlídným a zkušeným zahradnicím, které na skupinu dětí nejen čekaly u připravených záhonů. Měly pro ně nachystaná velice milá překvapení. Potřebné nářadí, konve na zalévání, a také krásnou obří mísu s vodou a plovoucími růžovými květy na umytí rukou po úspěšně zakončené práci.

Na rozloučenou dostaly všechny děti růžový květ od paní zahradnice  Beranové, která po celou dobu sledovala a odborně vedla jejich veškerou činnost.

Tato návštěva Růžového sadu však není poslední. Na jaře se přijdeme podívat, zda se růžičkám podařilo přečkat zimu.

Anna Holeyšovská

vedoucí vychovatelka