Sezóna kaktusářů ukončena

Ve vestibulu staré budovy školy bylo dnes k vidění deset stolů s kaktusy, sukulenty, barevnými fotografiemi, odbornými časopisy a texty.

Malí kaktusáři končili letošní úspěšnou sezónu. Nabízeli k prodeji také své přebytky a každý z nánštěvníků si odnesl pokyny k pěstování těchto krásných rostlin.

V dopoledních hodinách přijeli za dětmi přátelé a sponzoři z Klubu kaktusářů v Kladně i s jeho předsedou, panem Ing. A. Novákem. Uskutečnilo se malé setkání, na kterém děti obdržely nejen nový výsevní materiál, ale opět krásné knižní publikace o kaktusech a sukulentech. Nechyběl dárek nejmilejší - obří miska s malými astrophyty - dárek od dvanáctileté dcery jednoho z hostů, pana E. Zemana.

Návštěvní kniha se zaplnila krásnými zápisy a mnohé děti si jistě odnesly nový zážitek. Že byl příjemný, dokazují i jejich odpolední kresby na školním prostranství. Mezi běžnými obrázky bylo tentokrát velké množství kaktusů v květináčích...

(Další fotografie umístěny ve fotogalerii školní družiny.)

Anna Holeyšovská

vedoucí vychovatelka