Odpoledne v Lidicích

Od základní školy přepravil autobus během několika minut skupinu dětí z prvního a druhého oddělení do Lidic.

Vydaly se na prohlídku výstavy školních družin do výstavní síně Pod Tribunou. Vyhledaly své výstavní exponáty, prohlížely pozorně práce vrstevníků z konkurenčních zařízení a označovaly nejpěknější z nich.

Se zájmem sledovaly film, který velice poutavě a srozumitelně vypovídal o tragédii Lidic.

Z výstavní síně však nevedly kroky malých návštěvníků do školy, ale k "Památníku dětských obětí války". Až po krátké chvilce ticha, která byla věnována uctění památky dvaaosmdesáti dětí, následovala cesta Růžovým sadem zpět do Buštěhradu.

Pobyt v Lidicích však zcela určitě nebyl poslední. Už nyní připravujeme návštěvu muzea a prohlídku celého pietního území.

Děkujeme rodičům z Lidic (p. Ramba, p. Polívková) za doprovod dětí.

Anna Holeyšovská, Michaela Ludvíková

vychovatelky