První Akademie ve školní družině

V měsíci březnu jsme ve školní družině uspořádali „Akademii. Cílem bylo ukázat, jak je možné vyplnit volný čas mimo školu. Akademie byla věnována především hudbě. Zúčastnili se jí nejen samotní žáci naší družiny, ale také dva tatínkové. Děti předvedly, co na své nástroje již zahrát umí nebo se naučily za několik měsíců ve školním kroužku nebo v LŠU. Měli jsme možnost vyslechnout nadějnou houslistku Karolínu Z. a kytaristu Dana Z. Skladbu pro obě ruce na klávesy zahrál Toník P., Míša P. společně se svým tátou zahráli skladbu pro baryton (dechový nástroj) a pozoun. Dále se předvedly děti v sólovém i sborovém zpěvu a lidové písničky zazpíval soubor "Buštěhradské barvičky". Zvuky zvířat nám předvedl Tonda Ch. Malí chovatelé Honzík K. a Karolína S. z 1. třídy, zakončili Akademii poutavým vyprávěním o chovu myšek a morčátek. Po velkém úspěchu se budeme příští školní rok těšit na další v pořadí.

Kolektiv ŠD

7. dubna 2020